Czy to pobolewanie brzucha może mieć związek z ciążą?

Dzień dobry Chciałabym się poradzić Miesiączkę miałam od 10 do 15 lipca ( nie wiem ile trwa mój cykl ponieważ miesiączki mam nieregularne) Ale ostatnio mój cykl miał 32 dni. 20 lipca uprawiałam seks z chłopakiem bez zabezpieczenia i skończył we mnie. Od 22 lipca pobolewa mnie brzuch ( podobny ból jak przed miesiączką). Czy jest możliwość ciąży ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

prawdopodobnie ból, o którym Pani pisze ma związek z owulacją – jeśli wziąć pod uwagę długość ostatniego cyklu, na 22. lipca przypadają dni płodne. Trudno jednak wnioskować o tym z całą pewnością, zwłaszcza, że wspomina Pani o nieregularnych cyklach. Odsyłam do materiału: https://portal.abczdrowie.pl/kalendarz-dni-plodnych.

Bóle podbrzusza nie mają związku z menstruacją ani z ciążą – na jedno i drugie w Pani przypadku byłoby za wcześnie. Jeśli zatem jest to owulacja, to tego typu dolegliwości nie są niczym niepokojącym. Natomiast warto bacznie obserwować swój organizm, by nauczyć się dostrzegać symptomy nadchodzącego jajeczkowania. Może nasz artykuł okaże się pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-owulacja.

Na przyszłość sugeruję rozważenie którejś z metod antykoncepcji, ponieważ uprawianie seksu bez zabezpieczeń, z ejakulacją wewnątrz dróg rodnych jest bardzo ryzykowne i niestety prędzej czy później może doprowadzić do zapłodnienia. Proszę pamiętać, że nawet w przypadku kobiet, które miesiączkują regularnie i świetnie znają swój organizm, metoda kalendarzykowa jest bardzo niepewna i nie gwarantuje bezpieczeństwa. Zachęcam do lektury tego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-dla-nastolatkow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.