Jaka jest szansa, że mimo to jestem w ciąży?

Dzień dobry, Od 3 lat regularnie brałam tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe. Życie zmusiło mnie do podjęcia szybkiej decyzji i; W czwartek tradycyjnie rozpoczęłam kolejne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, jednakże po 5 dniach zaprzestałam ich stosowania. W poniedziałek wzięłam ostatni raz tabletkę (nr. 5), w środę współżyłam bez zabezpieczenia, dziś (w czwartek) pojawiło się krwawienie... Jaka jest szansa że mimo to jestem w ciąży? Czy jeśli ponownie odbędę stosunek bez zabezpieczenia w sobotę to szanse na ciążę się zwiększą? Z góry dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wystąpienie krwawienia wskazuje jednak na to, że nie jest Pani w ciąży. Jeżeli zaś chodzi o powrót płodności po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, to jest to kwestia indywidualna, więc nie da się precyzyjnie udzielić odpowiedzi na Pani pytanie. Szczegółowe informacje odnajdzie Pani w naszym artykule, proszę się z nim zapoznać: https://portal.abczdrowie.pl/plodnosc-po-odstawieniu-tabletek.

Może się zdarzyć, że owulacja wystąpi nawet po 1 dniu od odstawienia pigułek, ale najczęściej odnotowuje się powrót płodności w kolejnym cyklu bez tabletek antykoncepcyjnych. Każdy kolejny dzień bez zażycia tabletki antykoncepcyjnej zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia owulacji, więc proszę oczekiwać symptomów charakterystycznych dla tego stanu – zmiana konsystencji śluzu, bóle owulacyjne, podwyższenie temperatury itd. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-owulacja.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.