Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaka jest szansa w takim wypadku na zajście w ciążę?

Witam, Biorę tabletki antykoncepcyjne ,,Atywia" już ponad rok. W ostatnim tygodniu, czyli w 3 spóźniłam sie z 3 tabletką od końca lekko ponad 18 godzin. Dzień przed pominięciem oraz w przerwie pomiędzy opakowaniami , która niestety zrobiłam odbył sie kilka razy stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia mechanicznego. Niestety stało sie to,bo miałam stresujące dni i nie doczytałam ulotki zanim zaczęłam przerwę. Teraz biorę tabletki z nowego opakowania,jestem w pierwszym tygodniu stosowania. Jaka jest szansa w takim wypadku na zajście w ciążę?
KOBIETA, 25 LAT 2 miesiące temu

Krwawienie i ból w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

sugeruję, by niezwłocznie wykonała Pani test ciążowy lub oznaczyła poziom beta hCG ze krwi, jeżeli od feralnego zbliżenia nie minęło 14 dni.

Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-ciaza.

W przypadku ponad dwunastogodzinnego opóźnienia w zażywaniu pigułek antykoncepcyjnych dwuskładnikowych zachodzi ryzyko zmniejszenia skuteczności antykoncepcji. W takiej sytuacji należy niezwłocznie przyjąć 2 tabletki, w tym oczywiście tę zaległą, a następnie pamiętać, by przez 7 dni stosować dodatkową metodę antykoncepcji – prezerwatywę.

Więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/co-robic-w-przypadku-spoznionej-tabletki.

Oznacza to, że w tym przypadku nie sposób jednoznacznie wykluczyć możliwości wystąpienia owulacji i zapłodnienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy