Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy powinnam martwić się tym, że jestem w ciąży?

Witam,jestem 3 miesiące po porodzie . Miałam CC. Po 6 tygodniach lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne. W trakcie jedzenia dostałam okres dokładnie 19.09 , trwal dość długo bo po kilku dniach miałam przerwę w tabletkach ..kolejnego okresu w tym miesiącu nie dostałam . Czy powinnam martwić się tym że jestem w ciąży? Dodam że dalej karmię dziecko piersią na ządanie
KOBIETA, 23 LAT 4 miesiące temu

Łagodzenie bólu porodowego okłady, poród w wodzie, pozycje porodowe

Ból porodowy jest bardzo trudny do zniesienia. To jeden z najgorszych rodzajów bólu. Sprawdź, jak można złagodzić naturalnie przykre dolegliwości, których doświadcza kobieta rodząca.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety nie sposób ocenić ani skuteczności pigułek antykoncepcyjnych w tej sytuacji, ani Pani płodności po porodzie. Ponieważ minęły zaledwie 3 miesiące od porodu, niewykluczone że mimo miesiączek Pani cykle są bezowulacyjne, zatem zapłodnienie nie jest możliwe. Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/owulacja-po-porodzie.

Krwawienia śródcykliczne z kolei są częstym działaniem niepożądanym doustnej antykoncepcji hormonalnej – zwłaszcza pierwsze miesiące zażywania pigułek mogą powodować nieregularności w cyklu i niespodzianki w postaci krwawienia w trakcie zażywania pigułek z blistra czy też braku krwawienia z odstawienia. Zachęcam do zapoznania się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/skutki-uboczne-tabletek-antykoncepcyjnych.

Ponieważ jednak nawet antykoncepcja hormonalna bywa zawodna, to zawsze gdy zachodzi podejrzenie o ciążę, należy przede wszystkim wykonać niezwłocznie test.

Proszę zapoznać się także z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zajsc-w-ciaze-po-porodzie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy