Czy to normalne, że nadal występuje brunatny śluz?

Witam Biore 7 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Balera. Podczas siedmiodniowej przerwy dostałam miesiączkę 30 stycznia, od 4 lutego zaczęłam kolejne opakowanie i od 15 lutego mialam bole jak na miesiączkę i spore ilości brunatnego sluzu a od 19 lutego pojawiła się krew która była do 22 lutego i cały czas jest jeszcze brubatny sluz. Jutro (23 lutego) ostatnia tabletka. Czy to jest normalne?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zazwyczaj niewielkie plamienia czy krwawienia śródcykliczne towarzyszą kobietom rozpoczynającym stosowanie antykoncepcji hormonalnej, lecz po upływie około 3-4 cykli powinny ustąpić. Są to najczęściej występujące działania niepożądane związane z adaptacją organizmu do hormonów będących składnikiem pigułek.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/skutki-uboczne-tabletek-antykoncepcyjnych.

W Pani przypadku jednak te dolegliwości wydają się nasilone i mogą świadczyć o nieprawidłowej reakcji organizmu na tabletki antykoncepcyjne. Wskazują na to zarówno bóle przypominające menstruacyjne, jak i nieprawidłowe plamienia, w dodatku stosunkowo obfite, jak wynika z Pani opisu.

W związku z tym sugerowałabym, by skonsultowała się Pani z ginekologiem. Niewykluczone, że zaleci kontynuowanie zażywania pigułek, może jednak również zadecydować o zmianie preparatu na inny.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-przed-okresem-srodek-cyklu-antykoncepcja#czy-pigulki-i-wkladki-antykoncepcyjne-moga-wywolac-plamienie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.