Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to normalne, że nadal występuje brunatny śluz?

Witam Biore 7 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Balera. Podczas siedmiodniowej przerwy dostałam miesiączkę 30 stycznia, od 4 lutego zaczęłam kolejne opakowanie i od 15 lutego mialam bole jak na miesiączkę i spore ilości brunatnego sluzu a od 19 lutego pojawiła się krew która była do 22 lutego i cały czas jest jeszcze brubatny sluz. Jutro (23 lutego) ostatnia tabletka. Czy to jest normalne?
KOBIETA, 33 LAT 2 miesiące temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zazwyczaj niewielkie plamienia czy krwawienia śródcykliczne towarzyszą kobietom rozpoczynającym stosowanie antykoncepcji hormonalnej, lecz po upływie około 3-4 cykli powinny ustąpić. Są to najczęściej występujące działania niepożądane związane z adaptacją organizmu do hormonów będących składnikiem pigułek.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/skutki-uboczne-tabletek-antykoncepcyjnych.

W Pani przypadku jednak te dolegliwości wydają się nasilone i mogą świadczyć o nieprawidłowej reakcji organizmu na tabletki antykoncepcyjne. Wskazują na to zarówno bóle przypominające menstruacyjne, jak i nieprawidłowe plamienia, w dodatku stosunkowo obfite, jak wynika z Pani opisu.

W związku z tym sugerowałabym, by skonsultowała się Pani z ginekologiem. Niewykluczone, że zaleci kontynuowanie zażywania pigułek, może jednak również zadecydować o zmianie preparatu na inny.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-przed-okresem-srodek-cyklu-antykoncepcja#czy-pigulki-i-wkladki-antykoncepcyjne-moga-wywolac-plamienie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy