Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to jest normalne, że mam plamienie miesiączkowe?

Dzień dobry! Mam 51 lat i pytanie czy to jest normalne, że mam plamienie miesiączkowe skąpe przez 2 tygodnie?
KOBIETA, 51 LAT około miesiąca temu

Poród u kobiet zainfekowanych wirusem opryszczki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

plamienie pomiędzy miesiączkami nazywane jest plamieniem śródcyklicznym czy też acyklicznym i nigdy nie jest objawem typowym dla fizjologii cyklu menstruacyjnego.

Jeżeli plamienie pojawia się po miesiączce lub też przed nią, to może to wskazywać na zaburzenia hormonalne – niekiedy spowodowane wysokim poziomem prolaktyny czy zaburzeniami funkcjonowania tarczycy. Także kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną bardzo często uskarżają się na różnego rodzaju plamienia w trakcie cyklu menstruacyjnego oraz te, które wkraczają w okres okołomenopauzalny.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-przed-menopauza.

Plamienia mogą jednak świadczyć także o takich chorobach, jak polipy lub mięśniaki macicy, a nawet nadżerki. Dlatego też, jeżeli boryka się Pani z tym problemem, wskazana jest wizyta u ginekologa.

O plamieniach śródcyklicznych przeczyta Pani także w naszych artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-po-okresie-przyczyny-leczenie oraz https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-miesiaczka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy