Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Powikłania cesarskiego cięcia

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tzw. plamienia acykliczne czy śródcykliczne nie powinny się pojawiać, a gdy tak się dzieje – wskazują na nieprawidłowości. Ich źródła należy upatrywać w chorobach narządu rodnego, jak np. polipach, nadżerce czy mięśniakach macicy.

Jeżeli pojawiają się po każdej miesiączce z dużą dozą regularności, to mogą oznaczać zaburzenia hormonalne. Stosunkowo często pojawiają się u kobiet karmiących piersią po porodzie – prolaktyna, odpowiedzialna za produkcję pokarmu, może powodować zaburzenia hormonalne, nawet mimo regularnego miesiączkowania.

Więcej informacji na ten temat w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie.

Proszę zwrócić się do ginekologa – niewykluczone, że badanie nie wskaże niczego niepokojącego, a suplementacja syntetycznym progesteronem pozwoli wyeliminować źródło problemu.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-przed-okresem-charakterystyka-owulacja-implantacja-objaw-choroby.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy