Czy to normalne po cesarce?

Witam. 8 miesiecy po cesarce. Nadal karmie piersią. Okres dostalam juz od 3 miesiecy i pytanie czy po okresie ktory trwa 6 dni mam przedluzony az do owulacji czyli tydzien dwa tygodnie pojawiaja mi sie delikatne plamienia krwi, plamieenia brazowe, skrzepy, czy to normalne po cesarce ze dochodze do siebie albo przez karmienie??

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli od kilku miesięcy miesiączkuje Pani regularnie, to plamienia acykliczne nie mają związku z porodem czy konkretnie z cesarskim cięciem.

Być może zainteresuje Panią materiał dostępny pod tym adresem: https://parenting.pl/okres-a-karmienie-piersia.

Plamienia pojawiające się po miesiączce nie są też naturalne i należałoby ustalić ich przyczynę, stąd sugeruję wizytę u ginekologa. Niewykluczone, że wynikają one z niewielkich zaburzeń hormonalnych, do których przyczynia się okres laktacji. Utrzymujące się we krwi wysokie stężenie prolaktyny może powodować takie atypowe plamienia.

Niemniej bez badania nie można stwierdzić tego z całą pewnością – plamienia po menstruacji mogą także wskazywać na polipy czy mięśniaki macicy.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-po-okresie-przyczyny-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.