Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego nagle pojawiły się brązowe upławy?

Witam, ponad 2 lata temu przestałam karmić syna piersią. Po jakiś 3 mięsiacach po przesłaniu karmienia pojawiło mi się w jednej piersi mleko. Później było wszystko ok i teraz znowu od ok 4miesiecy z jednej piersi leci mi mleko( jakieś osocza, lecz nie mam pewności czy to napewno mleko) i mam zaburzenia miesiączki. Jak zawsze miesiączka miałam co 28-29dni tak teraz co 32, a ostatnio nawet 35. Badanie ginekologiczne nic nie wykazało, usg ok, cytologia ok, badania hormonalne ok Wizyta u ginekologa dopiero na koniec miesiąca A teraz mam 22 dzień cyklu i wczoraj dostałam jakieś brazowe uplawy ze skrzepami i dzisiaj mam takie promowe uplawy ale już bardziej z taką jakby delikatną krwią. Co to może być? Bo ja już zgupialam i nie wiem.
KOBIETA, 27 LAT około miesiąca temu

Palenie vs. karmienie piersią

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zarówno brązowe plamienia, jak i surowiczy płyn, wypływający z piersi są świadectwem zaburzeń hormonalnych i wymagają diagnostyki laboratoryjnej.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie.

Jeżeli wizyta u ginekologa oraz badania wykluczyły takie przyczyny, jak stany zapalne w obrębie dróg rodnych, to być może warto oznaczyć poziom prolaktyny. Hormon ten, odpowiedzialny przede wszystkim za laktację, poza okresem karmienia piersią również może wykraczać poza normę. Wówczas najczęściej występują zaburzenia miesiączkowania, mogą pojawić się plamienia acykliczne oraz mlekotok.

Więcej informacji na ten temat odnajdzie Pani w materiałach dostępnych pod tymi adresami: https://portal.abczdrowie.pl/wydzielina-z-piersi oraz https://portal.abczdrowie.pl/podwyzszona-prolaktyna-funkcje-normy-przyczyny-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy