Dlaczego nagle pojawiły się brązowe upławy?

Witam, ponad 2 lata temu przestałam karmić syna piersią. Po jakiś 3 mięsiacach po przesłaniu karmienia pojawiło mi się w jednej piersi mleko. Później było wszystko ok i teraz znowu od ok 4miesiecy z jednej piersi leci mi mleko( jakieś osocza, lecz nie mam pewności czy to napewno mleko) i mam zaburzenia miesiączki. Jak zawsze miesiączka miałam co 28-29dni tak teraz co 32, a ostatnio nawet 35. Badanie ginekologiczne nic nie wykazało, usg ok, cytologia ok, badania hormonalne ok Wizyta u ginekologa dopiero na koniec miesiąca A teraz mam 22 dzień cyklu i wczoraj dostałam jakieś brazowe uplawy ze skrzepami i dzisiaj mam takie promowe uplawy ale już bardziej z taką jakby delikatną krwią. Co to może być? Bo ja już zgupialam i nie wiem.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zarówno brązowe plamienia, jak i surowiczy płyn, wypływający z piersi są świadectwem zaburzeń hormonalnych i wymagają diagnostyki laboratoryjnej.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie.

Jeżeli wizyta u ginekologa oraz badania wykluczyły takie przyczyny, jak stany zapalne w obrębie dróg rodnych, to być może warto oznaczyć poziom prolaktyny. Hormon ten, odpowiedzialny przede wszystkim za laktację, poza okresem karmienia piersią również może wykraczać poza normę. Wówczas najczęściej występują zaburzenia miesiączkowania, mogą pojawić się plamienia acykliczne oraz mlekotok.

Więcej informacji na ten temat odnajdzie Pani w materiałach dostępnych pod tymi adresami: https://portal.abczdrowie.pl/wydzielina-z-piersi oraz https://portal.abczdrowie.pl/podwyzszona-prolaktyna-funkcje-normy-przyczyny-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.