Co oznaczają brązowe upławy podczas stosowania Yasmin?

Witam, od października/listopada brałam tabletki Yasmin i wszystko było w porządku, jednak aktualnie biorę pierwsze opakowanie Yasminelle i jestem na końcu pierwszego blistra. Niecały tydzień temu zauważyłam brązowy śluz, poźniej do tego jasną krew (nie było tego sporo), a dzisiaj zauważyłam krew taką, jaka jest podczas miesiączki (bardziej obfitą niż wcześniej, gdy zauważyłam plamienia). Co to może oznaczać i czy to może być przez zmianę leku?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w trakcie stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej mogą pojawiać się nieregularne plamienia bądź krwawienia, które zazwyczaj nie oznaczają niczego niepokojącego.

Bardzo możliwe, że objawy te wystąpiły u Pani z powodu zmiany tabletek na inne. Często dzieje się tak podczas okresu adaptacyjnego, kiedy organizm przyzwyczaja się do nowych tabletek. Jeśli jednak plamienia i krwawienia będą występowały bardzo często, proszę skonsultować się z lekarzem, który dane tabletki przepisał.

W naszym serwisie pojawiały się podobne pytania pochodzące od innych użytkowniczek. Poniżej umieszczamy przykładowe z nich:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-uplawy-a-tabletki-antykoncepcyjne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-uplawy-podczas-stosowania-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-uplawy-z-pochwy-a-zazywania-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.