Dlaczego mam to plamienie podczas stosowania Rigevidon?

Witam W tym miesiącu okres spóźnił mi się o 2 dni, następnie przez kolejne 2 wystąpiło brązowe plamienie, aż w końcu dostałam okresu, który trwa już 9 dzień.. Dziś myślałam, że w końcu się kończy bo znowu pojawiło się brązowe plamienie. Ale gdy wieczorem współżyłam z chłopakiem (i był to mocniejszy stosunek) znowu pojawiła się krew. Czy jest to normalne, ze po stosunku a gdy jeszcze okres się nie skończył, pojawiła się krew? Biorę od tego miesiąca tabletki Rigevidon (jeśli to może mieć jakieś znaczenie).
KOBIETA, 22 LAT 2 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Rigevidon to doustny preparat antykoncepcyjnych. Podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej, zwłaszcza w pierwszych trzech miesiącach mogą pojawiać się nieregularne plamienia oraz krwawienia. Jest to okres adaptacyjny, w trakcie którego organizm przyzwyczaja się do codziennej dawki hormonów.

W związku z tym najprawdopodobniej nie ma powodów do obaw. Takie dolegliwości są normalne. Gdyby jednak utrzymywały się w kolejnych miesiącach, to proszę zgłosić się do ginekologa.

Inne pytania z tej kategorii umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/trzydniowe-plamienia-podczas-stosowania-rigevidon,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-i-wzdety-brzuch-po-rozpoczeciu-stosowania-antykoncepcji-hormonalnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-po-rozpoczeciu-antykoncepcji-hormonalnej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.