Dlaczego plamienie podczas stosowania antykoncepcji dalej występuje?

Witam, zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne w pierwszy dzień okresu 15 sierpnia i okres był nietypowo bardzo skąpy i praktycznie go nie było. Po dziś dzień mam plamienie. Za około dwa tygodnie powinnam skończyć tabletki z substancja czynna i brać placebo, aby dostać ,,okres". Wykonałam 3 testy ciążowe każdy negatywny. Moje pytanie czy to normalne ?
KOBIETA, 19 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Jeśli pyta Pani o plamienia, to jak najbardziej tak się może zdarzyć po rozpoczęciu tabletek antykoncepcyjnych. Przez pierwsze trzy miesiące mogą pojawiać się nieregularne plamienia oraz krwawienia i nie powinno to być powodem do niepokoju.

Testy ciążowe dają wynik negatywny, ponieważ najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży, a opisane plamienia nie świadczą o tym, że antykoncepcja nie działa. Proszę więc przyjmować tabletki według schematu.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-i-wzdety-brzuch-po-rozpoczeciu-stosowania-antykoncepcji-hormonalnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-po-rozpoczeciu-stosowania-belara,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/codzienne-plamienia-podczas-stosowania-krazka-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.