Dlaczego mam ciągłe plamienie?

6.12 zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne Vines. Wydaje mi się, że poprawnie zaczęłam stosowanie. Wzięłam pierwszą tabletkę gdy pojawił się okres ( ale wyjątkowo był bardzo skąpy, trochę przypominał plamienie lecz pojawiła się też "czysta krew". Od tego czasu cały czas krwawiłam, okres mam do tej pory bez żadnej przerwy( jedynie okres był skąpy). Dodatkowo pojawiały mi się chwilowe bóle podbrzusza. 31 grudnia wzięłam pierwszą tabletkę placebo. 1 stycznia okres znacznie się nasilił, więc przyjęłam że zaczęło się krwawienie z odstawienia. Czy to normalne, że przez cały miesiąc mam okres? Czy powinnam się martwić i iść do lekarza z tym?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

proszę udać się do lekarza i opowiedzieć mu o swoich dolegliwościach.

Choć wydłużone krwawienie jest zapewne związane z rozpoczęciem doustnej antykoncepcji hormonalnej, to utrata zbyt dużej ilości krwi może doprowadzić do niedokrwistości lub innych problemów zdrowotnych.

Powinna więc Pani poinformować lekarza o tym incydencie. Być może konieczna będzie zmiana tabletek na inne lub całkowita rezygnacja z tej formy antykoncepcji.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania innych użytkowniczek umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-krwawienie-jest-normalne-po-zastosowaniu-llimetic,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/intensywne-krwawienie-przy-tabletkach-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wydluzone-krwawienie-przy-tabletkach-naraya-plus.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.