Dlaczego pojawiają się te skrzepy?

Witam, jestem w trakcie 5 opakowania tabletek antykoncepcyjnych Drovelis. Przy 3 tabletce placebo z 4 opakowania dostałam miesiączkę. Aktualnie jestem przy 10 tabletce hormonalnej z 5 opakowania i dalej krwawię. Zdąża się że pojawiają się również skrzepy. Co może być tego przyczyną?
KOBIETA, 29 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

wydłużone krwawienia podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej zdarzają się i raczej nie są niczym niepokojącym. Plamienia oraz krwawienia są bowiem jednym z najczęściej występujących działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych.

Podczas krwawienia mogą również pojawiać się skrzepy. Gdyby jednak krwawienie nie ustawało, konieczna będzie konsultacja z ginekologiem, który może zadecydować o zmianie tabletek na inne. Każdy organizm inaczej reaguje na hormony, dlatego czasem trzeba nawet kilkukrotnie zmieniać tabletki, by zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Nasi eksperci udzielali odpowiedzi na podobne pytania innych użytkowniczek. Znajdują się one poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wydluzone-krwawienie-podczas-stosowania-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wydluzone-krwawienie-przy-tabletkach-naraya-plus,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-przy-tabletkach-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.