Dlaczego krwawienie nie ustąpiło po zmianie antykoncepcji?

Dzień dobry, Od września 2023 roku stosowałam tabletki antykoncepcyjne Drovelis. Niestety cały czas występowały krwawienia śródcykliczne oraz podczas usg u ginekologa okazało się, że mam normalnie piękne owulacje mimo stosowania tabletek. Lekarz ginekolog zalecił mi dokończenie tabletek Drovelis (zostało wtedy trochę ponad połowę opakowania) a następnie pomijając tabletki placebo rozpocząć stosowanie nowych tabletek Vibin max. Jeszcze podczas stosowania tabletek Drovelis jak zwykle pojawiło się krwawienie śródcykliczne, dokładnie 22 maja, krwawienie nadal trwa mimo, że przyjęłam już 9 tabletkę nowego środka antykoncepcyjnego Vibin. Przy krwawieniach pojawiają się także skurcze. Krwawienia występują najcześciej w godzinach od 8 do 18. Na noc uspokaja się. Tabletki przyjmuję o 9 rano. Nie pominęłam żadnej tabletki oraz każdą tabletkę przyjmuję dokładnie. tej samej godzinie. Wizytę u ginekologa mam dopiero na początek lipca. Czy to normalne, że krwawienie nie ustąpiło mimo zmiany tabletek?
KOBIETA, 31 LAT 4 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

po zmianie tabletek antykoncepcyjnych mogą występować działania niepożądane, takie jak krwawienia czy plamienia. Jest to związane z okresem adaptacyjnym, w którym organizm przyzwyczaja się do nowych hormonów. Zazwyczaj taki stan utrzymuje się do trzech miesięcy.

Ciągłe krwawienia oraz skurcze, o których Pani wspomina są wskazaniem do wizyty u ginekologa. Skoro miała Pani owulacje, to istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Trzeba to zweryfikować przy pomocy testu ciążowego.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienia-a-zmiana-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-krwawienie-podczas-stosowania-lesinelle,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-bole-brzucha-i-krwawienie-podczas-stosowania-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.