Dlaczego dostałam krwawienia po zmianie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Dotychczas stosowałam tabletki "rigevidon", krwawienie z odstawienia zawsze było 3 dnia, w tym miesiącu nastąpiło po 4dniach, następnie po 7 dniowej przerwie zaczęłam brać nowe tabletki "levomine"i po tygodniu stosowania ponownie dostałam dosyć obfite krwawienie. Niestety wizytę u ginekologa mam dopiero za dwa tygodnie, a niepokoi mnie dlaczego ponownie krwawię i to tak obficie po paru dniach stosowania tabletek z nowego blistra
KOBIETA, 24 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

krwawienie, o którym Pani wspomina najprawdopodobniej jest związane ze zmianą preparatu antykoncepcyjnego. Organizm musi się przyzwyczaić do nowych tabletek antykoncepcyjnych i stąd zapewne plamienia, które są jednym ze skutków ubocznych antykoncepcji hormonalnej.

Zmiana dnia krwawienia z odstawienia również nie powinna być powodem do niepokoju. Dolegliwości te powinny zmniejszyć się wraz z upływem czasu. Jeśli tak się nie stanie, proszę zgłosić się do lekarza.

Odpowiedzi naszych specjalistów na podobne pytania umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiana-tabletek-antykoncepcyjnych-a-plamienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiana-antykoncepcji-a-plamienie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-po-zmianie-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.