Czy ten objaw jest normalny podczas stosowania antykoncepcji?

Witam, od października/listopada brałam tabletki antykoncepcyjne Yasmin i wszystko było w porządku, natomiast teraz biorę pierwsze opakowanie Yasminelle (zostały 3 tabletki do końca blistra) i kilka dni temu zauważyłam brązową wydzielinę, a poźniej krwawienie, które nadal mam. Co to może oznaczać? Czy to może być przez tak małą zmianę hormonów przy zmianie leku?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

plamienie bądź krwawienie, które Pani zauważyła może wynikać ze zmiany tabletek antykoncepcyjnych na inne. Może również być jednym ze skutków ubocznych stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej, jak również być wcześniejszym krwawieniem z odstawienia.

Jeśli przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne regularnie i zgodnie z zaleceniami producenta (które można znaleźć w ulotce dołączonej do opakowania), to jest Pani chroniona przed ciążą, mimo pojawienia się wydzieliny. Jeśli sytuacja będzie się powtarzać, proszę poinformować o tym fakcie swojego ginekologa.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiana-tabletek-antykoncepcyjnych-a-plamienia, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiana-antykoncepcji-a-plamieniem, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wczesniejsze-krwawienie-z-odstawienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.