Co robić z takim krwawieniem podczas stosowania antykoncepcji Rigevidon?

Witam. Przez 4 miesiące brałam tabletki antykoncepcyjne firmy Rigevidon. Potem przestałam brac je przez półtora miesiąca ale nie dostałam okresu. Zrobiłam test ciążowy i wyszedl negatywnie. Kupiłam kolejne opakowanie z. Nadzieja, że hormony wrócą do normy a okres przyjdzie po skończonym opakowaniu. Jednak na 3 dzień brania tabletek dostałam plamienie, potem już mocne krwawienie jak mocny okres i trwa to już 5 dni. Co mam zrobić,? Czy przerwać antykoncepcyjne? Nie chce krwawić cały czas.
KOBIETA, 32 LAT 2 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

plamienia oraz krwawienia, o których Pani wspomina są najprawdopodobniej działaniem niepożądanym wynikającym ze stosowania tabletek antykoncepcyjnych Rigevidon. Po odstawieniu pigułek potrzeba czasu, aby cykl miesiączkowy się uregulował.

Odstawienie oraz ponowny powrót do pigułek doprowadził zapewne do przejściowych zaburzeń hormonalnych. Jeśli zależy Pani na zachowaniu antykoncepcji, to proszę kontynuować przyjmowanie tabletek zgodnie ze schematem. Niestety nie wiadomo, jak długo potrwa krwawienie. Jest to kwestia indywidualna. Gdyby się jednak nasilały bądź przedłużały, proszę skonsultować się z ginekologiem.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przedluzajace-sie-krwawienie-po-powrocie-do-stosowania-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jednodniowe-krwawienie-po-powrocie-do-stosowania-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlugie-i-silne-krwawienie-po-powrocie-do-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.