Na co wskazuje takie krwawienie przy antykoncepcji?

Dzień dobry Od ok 7 lat biorę tabletki antykoncepcyjne Vibin mini. Raz na jakiś czas w razie potrzeby przesuwam sobie okres (biorę tabletki ciągiem anulując sobie 1 okres). Teraz zrobiłam tak samo. Tabletki różowe powinnam zakończyć w piątek, jednak już od wczoraj miałam brązowy śluz, a dziś z rana dostałam okres. Czy taka sytuacja jest normalna czy powinnam się niepokoić? Dodam, że nigdy wcześniej nie miałam takiej sytuacji.
KOBIETA, 25 LAT 2 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

tak, taka sytuacja jest normalna w momencie łączenia opakowań w celu przesunięcia krwawienia z odstawienia. Proszę pamiętać, że nieregularne krwawienia bądź plamienia podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej zdarzają się dosyć często, ponieważ są jednym z najczęściej występujących działań niepożądanych.

Proszę więc kontynuować przyjmowanie pigułek zgodnie ze schematem zaleconym przez producenta.

Odpowiedzi specjalistów na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/polaczenie-trzech-opakowac-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-po-polaczeniu-dwoch-opakowan-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwone-plamienia-po-polaczeniu-opakowan-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.