Czerwone plamienia po połączeniu opakowań tabletek antykoncepcyjnych

Witam serdecznie. Stosuje tabletki Naraya Plus (24+4) W tym miesiącu połączyłam opakowania pomijając tabletki placebo. Teraz zostało mi ostatnie 5 tabletek aktywnych (drugiego blistra) i wystąpiło u mnie czerwone plamienie. Czy jestem zabezpieczona? Co może być przyczyną? Tabletki zazywam reguralnie, żadnej nie pominełam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wystąpienie plamienia najprawdopodobniej jest spowodowane połączeniem dwóch opakowań tabletek. Jeśli stosuje Pani antykoncepcję regularnie to nie ma ryzyka osłabienia ochrony przed ciążą. Proszę przyjmować tabletki zgodnie ze schematem 24+4. Jeśli plamienie pojawi się w następnym cyklu to konieczna będzie wizyta u ginekologa.