Czy to normalne, że pojawiło się krwawienie?

Witam, zażywam tabletki Yaz od kilku lat. W tym miesiącu byłam zmuszona przesunąć krwawienie poprzez pominięcie tabletek placebo. W terminie wystąpienia miesiączki pojawiło się tygodniowe plamienie. Później po tygodniu przerwy pojawiło się krwawienie srodcykliczne, które trwa już ponad tydzień. Za kilka dni mam mieć miesiączke ponieważ obecne opakowanie się kończy i zbliżają się tabletki placebo. Czy to normalne? Zdarzyło mi się już wcześniej przesuwać miesiaczke ale nigdy nie wydarzyło się coś podobnego. Czy to normalne? Miała miesiąc temu cytologię i usg i wszystko było w porządku. Dziękuję za pomoc
KOBIETA, 34 LAT 3 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

częstym skutkiem ubocznym tabletek antykoncepcyjnych są nieregularne plamienia oraz krwawienia. Zazwyczaj nie stanowią one powodu do niepokoju i nie wpływają na skuteczność antykoncepcji.

W momencie połączenia opakowań pigułek, a więc pominięcia tabletek placebo dosyć często zdarza się, że plamienia są nasilone. Skoro niedawno wykonywane badania nie wykazały żadnych nieprawidłowości, to wszystko powinno być w porządku. Po tym opakowaniu proszę zrobić przerwę zalecaną przez producenta.

Podobne pytania znajdzie Pani tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-po-polaczeniu-dwoch-opakowan-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/polaczenie-trzech-opakowac-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwone-plamienia-po-polaczeniu-opakowan-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.