Dlaczego mam takie krwawienie podczas stosowania Yaz?

Od kilku lat zażywam tabletki antykoncepcyjne Yaz. W tym miesiącu byłam zmuszona do przesunięcia miesiączki i z tego powodu zażyłam dwa opakowania pod rząd pomijając tabletki placebo. W okresie, w którym powinna wystąpić miesiączka wystąpiło lekkie plamienie i krawieckie srodcykliczne, które po kilku dniach minęło. Po tygodniu bez plamien znów pojawiły się krwawienia srodcykliczne, które trwają od dwóch dni. Czy takie anomalie podczas jednego opakowania mogą wynikać z przesunięcia krwawienia które wykonałam? Dziękuję za pomoc
KOBIETA, 34 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

tak, anomalie w krwawieniu podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych mogą wystąpić na skutek połączenia opakowań. Krótkotrwałe plamienie i krwawienia śródcykliczne mogą być reakcją organizmu na zmianę harmonogramu przyjmowania tabletek. Jest to dość typowa sytuacja i zazwyczaj nie ma powodów do zmartwień.

W kolejnych cyklu miesiączkowym wszystko powinno wrócić do normy - pod warunkiem, że będzie Pani przyjmowała tabletki antykoncepcyjne zgodnie z zaleceniami producenta.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami ekspertów znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/polaczenie-trzech-opakowac-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-wystapienia-krwawienia-z-odstawienia-po-polaczeniu-dwoch-opakowan-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienia-srodcykliczne-przy-stosowaniu-pigulek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.