Dlaczego mam te krwawienia podczas stosowania Belary?

Dzień dobry. Stosuje pigułki Belara od paru lat. Brałam teraz 4 opakowania pod rząd bez przerwy. Zostało mi parę tabletek z opakowania. Kilka dni temu zaczęłam plamić, pojawiły się skrzepy , brązowe upławy, ból krzyża i podbrzusza. Dlaczego? Co robić? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

najprawdopodobniej przyczyną pojawienia się takich dolegliwości było długotrwałe przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych bez robienia przerwy na krwawienie z odstawienia.

Istnieje możliwość połączenia dwóch opakowań tabletek antykoncepcyjnych, aby ominąć krwawienie z odstawienia. Przyjęcie czterech opakowań bez przerwy to widocznie zbyt dużo, dlatego organizm zareagował w ten sposób. Po zakończeniu tego opakowania proszę zrobić zalecaną przez producenta przerwę. Wszystko powinno wrócić do normy, gdy wróci Pani do zalecanego schematu przyjmowania tabletek. Jeśli tak się nie stanie, konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/polaczenie-trzech-opakowac-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przerwa-w-braniu-tabletek-antykoncepcyjnych-po-4-opakowaniach.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.