Czy możliwe, że jestem w ciąży skoro nie pojawił się okres?

Witam. Pisze w takiej sprawie wzięłam pod rząd 2 blistry tabletek Belara, gdyż miałam pilny wyjazd nie chciałam zawrac sobie dodatkowo glowy krwawieniem. Między pierwszy a drugim opakowaniem nie zrobiłam żadnej przerwy wszystko ciągiem. Skonczylam drugie opakowanie i zawsze po 3 dniach pojawiało się krwawienie z odstawienia, jednak teraz mija 4 dzien i krwawienie nie wystąpiło co to oznacza , czy możliwe że jestem w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli zażywała Pani tabletki antykocenpcyjne Belara regularnie i zgodnie z zaleceniami producenta podanymi w ulotce, to ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe. Doustna antykoncepcja hormonalna cechuje się bowiem wysoką skutecznością.

Brak krwawienia z odstawienia zdarza się i nie zawsze jest to powodem do niepokoju. Być może przyczyną jest przyjęcie dwóch opakowań tabletek bez przerwy na krwawienie z odstawienia.

Mogą równie zdarzyć się cykle, że krwawienie z odstawienie nie pojawi się w ogóle. Dla pewności może Pani wykonać test ciążowy.

Odpowiedzi na podobne pytania innych użytkowniczek znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-wystapienia-krwawienia-z-odstawienia-po-polaczeniu-dwoch-opakowan-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ten-brak-krwawienia-z-odstawienia-jest-powodem-do-niepokoju,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-po-polaczeniu-dwoch-opakowan-harmonet.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.