Dlaczego krwawienie podczas stosowania antykoncepcji nie ustaje?

Witam, Od około roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne SYNDI-35 (głównie ze względu na PCOS). Wszystko było w porządku,nie miałam żadnych plamień, dobrze się czułam, regularnie występowało krwawienie z odstawienia itd. aż do tej pory… kiedy pojawiło mi się krwawienie z odstawienia zaczęłam nowe opakowanie i w trakcie przyjmowania tabletek zapomniałam przyjąć dwóch tabletek pod rząd (z soboty i niedzieli) po czym dostałam bardzo obfitego krwawienia (do końca blistra zostało mi 9 tabletek). Krwawienie rozpoczęło się w poniedziałek. Pomimo krwawienia kontynuowałam przyjmowanie tabletek z tego samego blistra aż do czwartku tego samego tygodnia. W czwartek skontaktowałam się z lekarzem który powiedział że mam zażyć dwie tabletki tego samego dnia przez dwa dni (pominiętą i tą prawidłową) . Zrobiłam to. Obecnie zostało mi 4 tabletki do końca tego blistra a krwawienie nie ustało. Co mam dalej zrobić? Co jeśli skończą się tabletki a krwawienie będzie nadal? Kiedy mam zacząć brać kolejne opakowanie leku? Bardzo proszę o pomoc nigdy wcześniej tak nie miałam i nie mam pojęcia co w takiej sytuacji zrobić. Pozdrawiam!
KOBIETA, 22 LAT 3 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

krwawienia, których Pani doświadcza mogą wynikać z nieregularnego przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Zapewne doszło do przejściowych zaburzeń hormonalnych.

W obecnej sytuacji powinna Pani kontynuować przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych Syndi-35, nawet jeśli krwawienie wciąż występuje. Po zażyciu wszystkich tabletek aktywnych następuje siedmiodniowa przerwa na krwawienie z odstawienia. Proszę ją wykonać, chyba, że lekarz zadecyduje inaczej. W niektórych przypadkach zaleca się bowiem pominięcie jej i rozpoczęcie nowego opakowania tuż po ostatniej tabletce aktywnej.

Inne pytania z tej tematyki znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obfite-krwawienie-a-pominiecie-tabletki-antykoncepcyjnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ile-czasu-moze-trwac-krwawienie-po-pominieciu-3-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-dwoch-tabletek-antykoncepcyjnych-a-krwawienie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.