Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przerwa w braniu tabletek antykoncepcyjnych po 4 opakowaniach

Od pewnego czasu biorę tabletki S... Ostatnio wzięłam 3 opakowania bez ani jednej 7-dniowej lub krótszej przerwy. Wczoraj wieczorem była ostatnia. Jednak mam taką sytuację, że w piątek nie mogę mieć okresu, bo nie dość, że muszę spędzić cały dzień na basenie (tampony w moim przypadku odpadają), to mój mężczyzna ma urodziny, przyjeżdża akurat do domu (pracuje na wyjazdach) i chciałam zrobić mu przyjemność... Stąd rodzi się moje pytanie, a w zasadzie dwa: Czy niebezpieczne jest wzięcie czwartego opakowania tabletek bez robienia przerw? Albo czy mogę dobrać kilka tabletek z kolejnego opakowania, po czym zrobić 7-dniową przerwę? Dodam, że przez te 3 ostatnie miesiące, moje samopoczucie jest bardzo w porządku, nie czuję, aby działo się coś złego... ale bardzo proszę o pilną odpowiedź, gdyż nie wiem, czy brać dziś tabletkę, czy nie...

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Nie pochwalam zażywania czterech opakowań tabletek z rządu, ale pewnie i tak zrobi Pani po swojemu... Schemat zażywania tabletek jest opracowany po to, aby go przestrzegać... Prawdopodobnie nic wielkiego się nie stanie, jeśli i tym razem nie zrobi Pani 7-dniowej przerwy, choć faktem jest, że powinna Pani dokonywać takich zmian w porozumieniu ze swoim lekarzem.

Pozdrawiam! 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy