Jak przeprowadzić zamianę tabletek antykoncepcyjnych na plastry?

Zmieniam tabletki antykoncepcyjne na plastry. Ostatnio byłam u ginekologa, to przepisała mi evra z tym, że mam je wziąć w 1 dzień krwawienia z odstawienia. Zostały mi 3 tabletki czynne a ja dostałam krwawienie co teraz mam zrobić? Biorę drovelis 3 opakowanie, ale mam dużo skutków ubocznych i temu zmieniam. Co w takiej sytuacji? Poczekać aż skończe tabletki antykoncepcyjne i przykleić plaster? Jak odróżnić krwawienie z teraz od tego z odstawienia?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy krwawienie, którego Pani doświadcza jest krwawieniem z odstawienia czy też skutkiem ubocznym stosowanych tabletek.

Przyjmując jednak, że jest to krwawienie z odstawienia, to właśnie tego dnia powinna Pani nakleić pierwszy plaster antykoncepcyjny. Jeśli jednak zdecyduje się Pani na przyjęcie wszystkich tabletek z substancją czynną, to konieczne będzie stosowanie niehormonalnej metody antykoncepcyjnej przez pierwszy tydzień stosowania plastrów.

Takich zaleceń udziela producenta plastrów antykoncepcyjnych Evra. Jeśli ma Pani dylemat dotyczący dalszego postępowania, warto zwrócić się o poradę do swojego ginekologa.

Inne pytania o zmianę tabletek na plastry umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zamiana-tabletek-na-plastry-antykoncepcyjne-a-oczekiwanie-na-okres,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiana-metody-antykoncepcji-z-tabletek-na-plastry,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiana-tabletek-antykoncepcyjnych-na-plastry-evra.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.