Zmiana metody antykoncepcji z tabletek na plastry

Witam.Mam zmienić metodę antykoncepcji z tabletek na plastry. W 3 tygodniu brania ostatniego blistra przed zmianą na plastry pominęłam jedną tabletkę. postąpiłam tak, jak na ulotce, tj. wzięłam 2 tabletki na raz następnego dnia i kończe blister w normalnym toku. Pytanie brzmi: czy musze kolejny blister zacząć bez zachowania 7 dniowej przerwy i dopiero po miesiącu przejść na plastry? Czy np bez 7 dniowej przerwy od razu przykleić plaster? Tak, aby ochrona przed ciążą była zachowana. Dziękuje

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Może Pani zarówno rozpocząć kolejne opakowanie jak i nakleić plaster bez robienia przerwy. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do lekarza ginekologa.