Plastry po tabletkach

Witam, 22.02.11 wzięłam ostatnią tabletkę i zamierzam zmienić metodę antykoncepcji na plastry. Teraz mam okres 7-dniowej przerwy. Kiedy mam przykleić plaster: w 1-szym dniu krwawienia? czy też od razu? a może po zakończeniu 7 dniowej przerwy, tj. w 8 dniu? Z góry dziękuję za poradę. Pozdrawiam. Sylwia

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Plastry antykoncepcyjne są również formą dwuskładnikowej antykoncepcji hormonalnej.
W związku z tym plaster należy przykleić w pierwszy dzień po 7-dniowej przerwie czyli tak jakby w dzień rozpoczynania następnego opakowania tabletek.
Wówczas można oczekiwać skutecznej antykoncepcji od początku stosowania plastrów antykoncepcyjnych.