Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmiana dnia przyklejania plastra/odklejenie się plastra

Używam plastrów antykoncepcyjnych i dotychczas moim dniem zmiany plastra był czwartek. Ostatnio byłam na basenie i plaster się odkleił. Po powrocie do domu przykleiłam kolejny plaster z opakowania. Była to środa. Kolejny, trzeci plaster też przykleiłam w środę. Zmieniłam więc dzień zmiany plastra. Po odklejeniu trzeciego plastra powinien nastąpić tzw. tydzień bez plastra. Czy jeżeli odkleję ten trzeci plaster w środę i kolejny plaster nakleję po 7 dniach, czyli w środę, w nowym dniu zmiany plastra, to będę w pełni zabezpieczona, czy może powinnam używać dodatkowych środków antykoncepcyjnych? Jeżeli powinnam używać dodatkowych środków - to przez jaki okres?

KOBIETA ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

Zmieniła Pani dzień przyklejania plastrów nie do końca z własnej woli, ale w prawidłowy sposób. Podczas stosowania  plastrów zasady postępowania są podobne do tych, którymi muszą się kierować kobiety przyjmujące dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne. Najważniejsze jest bezwzględne nieprzedłużanie okresu bez plastra powyżej 7 dni. U Pani nie było takiego problemu, więc ochrona antykoncepcyjna jest zachowana, "jakby nigdy nic".

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy