Jak zastosować plaster, aby był skuteczny?

Dzień dobry. Stosuję plastry antykoncepcyjne Evra od około roku i pierwszy raz plaster przedwcześnie się odkleił, a w ulotce nie ma jednoznacznej odpowiedzi na moją sytuację. Mój dzień zmiany plastra to czwartek. Po naklejeniu drugiego plastra, odkleił mi się on już w poniedziałek. W tym wypadku musiałam w poniedziałek nakleić nowy, czyli trzeci (ostatni) plaster. Teraz nie wiem czy muszę zmienić dzień zmiany plastra i odkleić go po 7 dniach w poniedziałek? Czy mogę nosić ostatni plaster do kolejnego czwartku, czyli przez 11 dni? Czy może jest jeszcze jakaś inna opcja? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Powinna Pani odkleić go w poniedziałek. Dłużej raczej nie będzie działał.