Czy po odklejeniu plastra należy kupić nowy?

Witam moja kobieta stosuje plastry evra, w niedziela o 19 przykleiła 3 plaster lecz wczoraj o 10 sie jej odkleił do połowy, próbowała go przyklejac, ale nic nie dawało, nie wiemy czy mamy kupować nowe plastry i przykleić od razu czy juz nie przyklejac i przykleić za tydzien w niedziele plaster z nowego opakowania

Lek. Tomasz Budlewski

przypadku nawet częściowego odklejenia się produktu leczniczego EVRA, system transdermalny, plaster:
- przez okres krótszy niż jedna doba (do 24 godzin): należy natychmiast ponownie nakleić go
w tym samym miejscu albo zastosować nowy. Nie ma konieczności stosowania dodatkowej metody antykoncepcji. Następny system transdermalny, plaster należy nakleić jak zwykle w „Dniu zmiany plastra”.
- przez okres dłuższy niż jedna doba (24 godziny lub dłużej) albo, gdy kobieta nie zauważyła, kiedy system transdermalny, plaster odkleił się, może nie być chroniona przed zajściem w ciążę. Należy przerwać aktualny cykl stosowania produktu antykoncepcyjnego i natychmiast rozpocząć nowy cykl stosowania, naklejając nowy system transdermalny, plaster EVRA.
Jest więc nowy „Dzień 1.” oraz nowy „Dzień zmiany plastra”. Konieczne jest równoczesne
stosowanie niehormonalnej metody antykoncepcji w ciągu pierwszych 7 dni nowego cyklu. Nie należy ponownie naklejać systemu transdermalnego, plastra, gdy się nie przylepia.
Należy wówczas natychmiast nakleić nowy produkt. Nie wolno używać dodatkowych substancji przylepnych ani bandaży do utrzymania go.