Czy w tej sytuacji cykl zostanie zachowany?

dzień dobry, podczas kąpieli odkleił mi się plaster Evra , a nie mam aktualnie nowej paczki. Był to 5. dzień 3. plastra, czy jeżeli nakleję plaster od teraz za 7 dni to cykl zostanie zachowany i po prostu będzie nowy dzień naklejenia i odklejenia?
KOBIETA, 20 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w takiej sytuacji warto zerknąć do ulotki dołączonej do opakowania. Tam producent określa, jak powinno wyglądać dalsze postępowanie w danym przypadku.

W przypadku, gdy plaster odkleja się lub zaczyna luźno przylegać, to dalsze postępowanie zależne jest od tego, ile czasu upłynęło. Jeśli jest to okres krótszy niż 24 godziny, to trzeba przykleić plaster ponownie bądź zastąpić go nowym. Wówczas "dzień zmiany plastra" pozostaje ten sam i nie są potrzebne dodatkowe formy zabezpieczania.

Jeśli plaster odkleja się przez okres dłuższy niż doba bądź jeśli nie mamy co do tego pewności, to producent radzi natychmiast nakleić nowy plaster. Zmienia to "dzień zmiany plastra" oraz "dzień 1". Potrzebne są także niehormonalne metody antykoncepcji przez pierwszy tydzień.

Podobne pytania znaleźć można tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-zmienic-plaster-na-nowy-bo-ten-sie-juz-odkleja,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-powinnam-zrobic-zeby-antykoncepcja-byla-zachowana,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-robic-gdy-plaster-antykoncepcyjny-sie-odkleja.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.