Jak dalej postępować z plastrami Evra?

Dzień dobry, Stosuje plastry antykoncepcyjne Evra. Drugi plaster z pierwszego opakowania odkleił się sam w niedzielę ( powinien być zmieniony we wtorek). Niezwłocznie przykleiłam plaster 3 z opakowania. Czy mam plaster zmienić tak jak powinnam czyli we wtorek ? Czy jeśli to nowy plaster to mieć go 7 dni i zrobić przerwę ?
KOBIETA, 28 LAT 4 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

postąpiła Pani prawidłowo naklejąc nowy plaster antykoncepcyjny. Powinien on zostać zmieniony w dniu zmiany plastra, a więc we wtorek.

Tak wynika z opisu producenta plastrów Evra, który został dołączony do opakowania. Możemy tam przeczytać, że w przypadku odklejenia się plastra "przez okres krótszy niż jedna doba (do 24 godzin): należy natychmiast ponownie nakleić ten plaster w tym samym miejscu albo założyć nowy plaster. Nie ma konieczności stosowania dodatkowej metody antykoncepcji. Następny plaster EVRA należy założyć jak zwykle w „Dniu Zmiany Plastra”.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pomylkowe-przyklejenie-plastra-antykoncepcyjnego-w-inny-dzien-a-dalsze-postepowanie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiana-plastra-antykoncepcyjnego-po-odklejeniu-sie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-zastosowac-plaster-aby-byl-skuteczny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.