Jak dalej naklejać plastry Evra?

Witam w piątek nakleiłam drugi plaster Evra z opakowania. Jednak w sobotę byłam na basenie i odkleił mi się plaster. Miałam ze sobą dodatkowo trzeci plaster z opakowania i przykleiłam go odrazu po wróżeniu do domu. Czy teraz zmieni mi sie dzień zmiany plastra z piątku na sobotę i czy po tym trzecim plastrze co go nakleilam mam zrobić 7-dniowa przerwę czy przykleić od razu plaster z nowego opakowania i dopiero po nim zrobić przerwę 7 dniowa ?
KOBIETA, 27 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

postąpiła Pani prawidłowo naklejając zapasowy plaster. Producent plastrów Evra informuje, że w takiej sytuacji dalsze postępowanie jest zależne od tego, jak długo plaster luźno przylegał do skóry.

Jeśli przez okres krótszy niż doba, to po zmianie plastra na nowy lub doklejeniu dotychczasowego, nie ma konieczności stosowania dodatkowego zabezpieczenia. Dzień zmiany plastra również pozostaje bez zmian. W takiej sytuacji najlepiej kontynuować stosowanie plastrów według schematu. Siedmiodniowa przerwa następuje więc po upływie trzech tygodni. Można także skrócić cykl nie przyklejając jednego z plastrów.

Takie odpowiedzi można uzyskać m.in. pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-musze-brac-z-drugiego-opakowania-trzeci-plaster,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-nalezy-sie-dodatkowo-zabezpieczyc-przy-pomylce-w-stosowaniu-plastrow-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-przerwy-w-plastrach-a-mozliwosc-przesuniecia-miesiaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.