Czy odklejony plaser Evra trzeba przykleić ponownie?

w 3 tyg. stosowania plastrów Evra po 3 dniach odkleił sie on.Tzn.przykleiłam w środe a w sobotę się odkleił .czy poczekać do krwawienia i nowy przykleić w piątek wieczorem.Nadmieniam że plastry używam od kilku lat.

Lek. Tomasz Budlewski

Wg zaleceń producenta nalezy jak najszybciej nakleić nowy plaster (po upływie 24 godzin od odklejenia) i rozpaczać nowy cykl czyli bedzie nowy dzień 1 oraz nowy dzień zmiany plastra . Przez ten czas 7 dni nalezy także stosować dodatkowe metody antykoncepcji pod postacią metod niehormonalnych