Pomyliłam plastry antykoncepcyjne - co powinnam zrobić?

Mam problem, bowiem pomyliłam tygodnie i 3. tygodnia zdjęłam plaster. Następnego dnia współżyłam bez zabezpieczenia i tego samego dnia uświadomiłam sobie o pomyłce. Natychmiast przykleiłam nowy plaster. Od zdjęcia plastra do przyklejenia nowego minęły dokładnie 23,5h. Nie wiem czy powinnam rozpocząć nowy cykl czy też kontynuować stary? Plastry biorę od 10 miesięcy. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Ponieważ doszło do pomyłki i odkleiła Pani plaster w 3 tygodniu, powinna Pani niezwłocznie rozpocząć nowy, czterotygodniowy cykl poprzez przyklejenie nowego plastra. Przez pierwszy tydzień nowego cyklu, należy dodatkowo stosować niehormonalną metodę antykoncepcji.