Jak stosować plastry antykoncepcyjne, żeby zapewniały skuteczną ochronę?

Witam, Dziś zorientowałam sie że odkleiłam plaster o dzień za wcześniej tzn. miałam odkleić w środę (czyli wczoraj) a nie wiem czemu zrobiłam to we wtorek (czyli przedwczoraj)Zaznaczę że to był ostatni plaster ( 3) ten przed przerwą miesiączkową. Proszę mi pow. czy będą jakieś konsekwencję tej pomyłki? czy moje całe zabezpieczenie uległo w gruzach? kiedy mam przykleić następny plaster z nowego opakowania? Dziękuję i proszę o szybka odpowiedź>

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nowy plaster z kolejnego opakowania proszę przykleić dzień wcześniej niż zwykle. Ochrona przed ciążą zostanie zachowana.