Przejście z plastrów na tabletki

Przez 2 miesiące stosowałam plastry E... Ostatni plaster odkleiłam w poprzedni wtorek, jutro mija 7-dniowa przerwa, okres, czyli powinnam przykleić nowy plaster. Zdecydowalam się jednak zmienić plastry na tabletki. Czy jeśli przyjmę 1 tabletkę w dniu, kiedy powinnam rozpocząć nowy cykl plastrów, będę tak samo bezpieczna?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę sprawdzić w ulotce swoich tabletek antykoncepcyjnych, jakie jest postępowanie w przypadku rozpoczęcia stosowania pigułek po innym złożonym preparacie antykoncepcyjnym. Najprawdopodobniej w przypadku rozpoczęcia stosowania tabletek po upływie 7-dniowej przerwy bez plastra jest Pani chroniona przed ciążą, ale myślę, że warto zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 pierwszych dni zażywania tabletek (tak dla większej pewności).

Pozdrawiam!