Kiedy mogę odstawić plastry?

Od 4 lat stosuję plastry antykoncepcyjne, przytyłam po nich 8kg. Zaczęłam się źle czuć, mam przyspieszona akcje serca, pocą mi się ręce, jestem osłabiona, nie mam ochoty na seks. Czy mogłabym zrezygnować teraz z plastrów właśnie jutro - 2 lutego powinnam przykleić drugi plaster. Proszę o szybkie odpisanie, bo nie wiem co zrobić. Dziękują, aga.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W opisanej sytuacji, w wyniku występowania nasilonych objawów niepożądanych antykoncepcji hormonalnej, rzeczywiście warto rozważyć zmianę antykoncepcji na inną. Może Pani w każdej chwili odkleić plaster i już do nich nie wracać.

Jeśli jednak nie ma naglącej potrzeby, warto odczekać do końca bieżącego opakowania i nie rozpoczynać po prostu kolejnego. Jest szansa, że przejście do naturalnej równowagi hormonalnej będzie wtedy łagodniejsze i szybsze niż w przypadku przerwania stosowania plastrów tuż po przerwie siedmiodniowej.

Pozdrawiam serdecznie!