Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy można przerwać stosowanie plastrów antykoncepcyjnych?

Witam serdecznie! Chciałam zapytać czy możliwe jest przestanie stosowania plastrów w obojętnie danym momencie. W sobotę przykleiłam drugi plaster czyli zaczęłam drugi tydzień. Ale niestety teraz one mi już są niepotrzebne do stosowania. Czy mogę bez problemu odkleić go w dowolny dzień? Jakie skutki tego mogą być? Czy prędzej poczekać do następnej soboty przykleić ostatni trzeci plaster i po trzech tygodniach zakończyć je stosować? Proszę bardzo o fachową radę. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Decyzja o zaprzestaniu stosowania antykoncepcji hormonalnej może zostać podjęta przez kobietę w dowolnym czasie. Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem jest dokończenie stosowania plastrów w czasie tego cyklu. Przerwanie stosowania plastrów w środku cyklu może spowodować wystąpienie krwawienia z odstawienia i przesunięcie terminu miesiączki. Wydaje się, że mogą być to najbardziej prawdopodobne konsekwencje odstawienia plastrów w środku cyklu.

Redakcja abcZdrowie.pl 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy