Jak powinnam stosować plastry antykoncepcyjne?

Witam, od pół roku stosuję plastry Evra i planuję zrobić przerwę w ich stosowaniu. Dzisiaj odkleiłam trzeci plaster i po tygodniu nie planuję przykleić kolejnego. Chciałabym się zapytać czy jeśli tydzień temu doszło do stosunku czy zapobiegawczo powinnam stosować plastry przez kolejny miesiąc, czy plastry nie działają w żaden sposób 'wstecz' i można przerwać je w dowolnym momencie? Z góry dziękuje za odpowiedź. Ola

witam,
nie ma potrzeby naklejania plastrów w przyszłym miesiącu, tym bardziej iż nei działają wstecz.
Można je odkleić w dowolnym momencie, ale lepiej po 5 dniach od ostatniego stosunku.