Zapomniałam o zmianie plastra - co robić?

Ostatnio byłam jakaś rozkojarzona... Przykleiłam 1 plaster i zupełnie o nim zapomniałam. Kiedy się zorientowałam, że czas zmiany minął, było to 6 dni po. Wcześniej kochałam się z narzeczonym i teraz nie wiem co robić? Odkleić plaster, jeśli mogło do czegoś dojść czy spokojnie mogę przykleić kolejny? Nie wiem co robić, bardzo proszę o poradę! Jeszcze drugie pytanie, czy przy odklejeniu pierwszego plastra wystąpi normalnie miesiączka?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji, gdy doszło do pozostawienia plastra na dodatkowych 6 dni istnieje możliwość ciąży. W tej sytuacji należy dokończyć opakowanie plastrów antykoncepcyjnych (jeśli to nie był ostatni), a przed rozpoczęciem kolejnego opakowania należy wykluczyć możliwość ciąży wykonując test ciążowy.
Po odklejeniu plastra może wystąpić krwawienie z odstawienia, jeśli nie wystąpi takie krwawienie to tym bardziej należy brać pod uwagę możliwość ciąży.

Redakcja abcZdrowie.pl