Dlaczego nie dostałam okresu z odstawienia plastrów?

Dzień dobry. Mam problem. Stosuję plastry antykoncepcyjne już od pół roku. W 3 tygodniu zapomniałam zmienić plaster i zrobiłam to natychmiast, gdy się zorientowałam (zapomniałam zmienić przez 3 dni). Następnie odkleiłam nowo naklejony plaster w dzień, w którym zawsze odklejałam przed okresem. Okres zawsze pojawiał się w 4 dniu po odklejeniu, ale tym razem się nie pojawił. Co mam teraz zrobić? Poczekać aż wystąpi okres i zacząć nowy cykl?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji nie można wykluczyć możliwości zajścia w ciążę. Plastry należy zmieniać w określonym czasie, aby utrzymać stężenie hormonów na odpowiednim poziomie przez określony czas cyklu. Jeśli nie zostanie to wykonane, wówczas może dojść do obniżenia skuteczności antykoncepcji.

Przed rozpoczęciem następnego opakowania należy wykluczyć możliwość ciąży wykonując test ciążowy.
Test daje wynik wiarygodny, jeśli jest wykonany min. po 14 dniach od stosunku.
Pozytywny wynik należy skonsultować z lekarzem.

Redakcja abcZdrowie.pl