Brak okresu po 3 dniach od odklejenia plastra antykoncepcyjnego

13maja dostałam okres.W szóstym dniu cyklu wziełam pierwszy raz plastry evra.Stosowałam wdł zaleceń.9czerwca odkleiłam ostatni plaster.Dziś jest 12czerwca a ja nie odczuwam żeby nadchodził okres.Teraz nie wiem czy mam czekac aż dostane okres czy mam trzymać sie "planu" i nakleić kolejny plaster 16czerwca(po tygodniowej przerwie)? Pzdrawiam G.

Aby mieć zabezpieczenie antykoncepcyjne już w pierwszym miesiącu stosowania antykoncepcji hormonalnej należy nakleić pierwszy plaster w pierwszym dniu cyklu. Naklejenie go w piątym dniu nakazuje stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez cały cykl. Nie wiem dlaczego zastosowała Pani preparat w szóstym dniu cyklu. Wobec tego proponuję wykonać test ciążowy aby wykluczyć ciążę..