Odklejony plaster antykoncepcyjny w trzecim tygodniu

Witam, przez parę lat brałam tabletki antykoncepcyjne i zaczęłam pierwszy miesiąc brać plastry. Dzień, w którym naklejam każdy plaster to poniedziałek, ale niestety odkleił mi się on dzisiaj, tj. w niedzielę koło południa. Był to trzeci plaster, po którym powinna nastąpić przerwa. Czy istnieje możliwość zajścia w ciążę, jeśli odkleił się on dzień wcześniej przed przerwą? Pytam, gdyż mój chłopak nie zdążył i skończył nie dawno we mnie i jestem troszkę przerażona co robić. Czy powinnam iść do lekarza po receptę na pigułkę po? Druga rzecz to czy przy pierwszym miesiącu stosowania plastrów (z przejścia z tabletek) miesiączka następuję w tygodniu przerwy? Czy istnieje możliwość, że oczekiwanie na miesiączkę się przedłuży? Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

Witam serdecznie! Z Pani opisu wynika, iż po odklejeniu plastra zdecydowała się Pani na wykonanie przerwy. W obecnej sytuacji, jeżeli zależy Pani na utrzymaniu działania antykoncepcyjnego konieczne jest zachowanie 7-dniowej przerwy. Oznacza to, że w obecnej sytuacji nowy plaster powinien zostać przyklejony w niedzielę, nie w poniedziałek. Jeżeli nie przedłuży Pani przerwy fdo 8 dni, nie będzie obaw o ewentualną ciążę oraz wskazań do stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia. Krwawienie powinno wystąpić w trakcie 7-dniowej przerwy. Jego brak będzie wskazaniem do wykonania testu ciążowego. W przypadku negatywnego wyniku można rozpocząć nowe opakowanie preparatu. Pozdrawiam