Czy plaster antykoncepcyjny może się odkleić?

Witam. Dziś zaczęłam stosować plastry antykoncepcyjne E***. Przykleiłam dziś pierwszy na podbrzuszu. Jednak wiadomo, że podczas siadania, ćwiczenia, chodzenia, w tym miejscu skóra się marszczy, a wraz z nią plaster. Czy jest to zagrożenie dla plastra? Czy może zacząć się odklejać? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Plaster umieszczony w okolicy narażonej na częste zginanie oczywiście narażony jest na odklejanie.
Niestety, ale skuteczność takiej antykoncepcji będzie znacznie obniżona, wręcz możee być ona nieskuteczna.
W tej sytuacji zalecane jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia na cały czas cyklu plastrów (3 plastry + przerwa).
Kolejne plastry proszę naklejać na obszary ciała nie narażone na zginanie.

Odklejony plaster powinien wrócić na miejsce w ciągu 24, a najlepiej 12 godzin.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.