Częściowe odklejenie się plastra Evra po pobycie nad jeziorem

Witam. Stosuję Evrę. Mając na sobie 1 plaster (dzień zmiany plastra to środa), w niedzielę byłam nad jeziorem. Plaster w wodzie częściowo się odkleił. Wyszłam z wody i przyklepywałam go, ponownie więc się przykleił, odstawał jedynie nieco na brzegach, ale się trzymał. Nie naklejałam więc nowego i przykleiłam kolejny normalnie w środę. Czy to możliwe, że ten 1 plaster po częściowym odklejeniu się w wodzie już nie działał prawidłowo? Możliwe, że woda wypłukała z niego hormony?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli plaster uległ odklejeniu to możliwe jest niepełne jego działanie. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.