Jak mam w tej sytuacji założyć plaster Evra?

Witam, od 8 lat stosuje tabletki anty. NARAYA PLUS. Obecnie mieszkam w Niemczech i u ginekologa dostałam receptę na plastry evra . Ostatnia tabletkę anty biorę dzisiaj. Z przyczyn losowych plaster mogę nakleić dopiero za tydzień. Czy mogę za tydzień nakleić plaster i dodatkowo 7 dzi zabezpieczać się czy muszę czekać miesiąc do nowego cyklu na 1 dzień miesiączki? Mój ginekolog z którym trudno mi się porozumieć powiedział tylko żeby normalnie nakleić kiedy chce
KOBIETA, 31 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zgodnie z informacjami, jakie można znaleźć w ulotce dołączonej do opakowania plastrów Evra – zmiana tabletek antykoncepcyjnych na plaster Evra powinna nastąpić w momencie wystąpienia krwawienia miesiączkowego. W ciągu pierwszych 24 godzin należy nakleić plaster, by zachować ciągłość antykoncepcji. Można to również zrobić po ostatniej tabletce aktywnej.

Jeśli tak się nie stanie, to trzeba stosować dodatkowe zabezpieczenie do ósmego dnia, w którym nastąpi zmiana plastra (nasza ekspertka uważa, że bezpieczniej zabezpieczać się nawet przez 2 tygodnie). W przypadku, gdy krwawienie z odstawienia nie wystąpi w ciągu pięciu dni od zażycia ostatniej pigułki, to trzeba kontaktować się z ginekologiem.

Odpowiedzi specjalistów na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zamiana-tabletek-na-plastry-antykoncepcyjne-a-oczekiwanie-na-okres,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/naklejenie-plastra-antykoncepcyjnego-w-dowolnym-dniu-cyklu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zamiana-tabletek-antykoncepcyjnych-na-plaster.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.