Naklejenie plastra antykoncepcyjnego w dowolnym dniu cyklu

Witam, czy jeśli nakleję plaster antykoncepcyjny w dowolnym dniu cyklu, wykluczając dzień pierwszy, to czy będę zabezpieczona przed ciążą? Czy jeśli jest to końcówka cyklu, a miesiączka jest przesunięta przez stres oraz przez antybiotykoterapię to jaka jest szansa , że może dojść do zapłodnienia? I w jaki sposób mogę wykalkulować dzień cyklu? Pozdrawiam serdecznie!

itam serdecznie. Można tak postąpić jednak warto pamiętać iż ochrona antykoncepcyjna w takim przypadku może nie być zachowana w 100%. Warto więc stosować minimum przez 2 tygodnie dodatkowe zabezpieczenie pod postacią prezerwatywy.